Franchisor
________________

Franchise Tanımı
________________

Neden Franchising
________________

Franching Süreci
________________

Bayilik Başvurusu
________________

 01.Adım : Franchise başvuru formunu eksiksiz olarak başvuru formumuzu şirketimize kendiniz bizzat getirebilir, taahhütlü olarak posta ile veya e-maille gönderebilirsiniz. Telefon ve faks yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

 02.Adım : Şirketimize ulaşan başvuru formu, en geç 3 gün içinde Franchising Bölümü tarafından değerlendirilir. Girişimci adaya olumlu - olumsuz bilgi verilir.

 03.Adım : Olumlu olarak Değerlendirilen başvurular için emlak ziyaret edilerek yerinde değerlendirme yapılır. Bu süreç 3 iş günü sürer.

 04.Adım : Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından 3 gün içinde Franchising Bölümü tarafından Franchise adayına randevu verilerek, yüz yüze görüşme yapılır. Bu görüşmede Franchise adayına sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

 05.Adım : Fizibilite sürecidir, aday emlakın fizibiletesi 5 gün içinde Franchising Bölümü tarafından yapılır. Bölgenin özellikleri, avantaj ve dezavantajları belirlenir. Proforma kar/zarar tablosu hazırlanır.

 06.Adım : Yapılan Fizibilite sonucu hazırlanan rapor olumlu ise 2 gün içinde Franchise adayı ile paylaşılır. Olumsuz raporların detayı girişimcilere paylaşılmaz, sadece olumsuz olduğu bilgisi verilir.

 07.Adım : Franchising sözleşmesinin hazırlanıp imzalanması için gerekli evrak listesi franchise yetkilisine verilir. Evrak prosedürünün tamamlanmasından sonra 5 yıllık Franchising Sözleşmesi imzalanır. Franchise evrak hazırlık süresi en fazla 7 gündür.

 08.Adım : Mimari ekip, 3 gün içinde emlağı ziyaret eder ve uygulanacak konsept belirlenir. 10 gün içinde mimari proje çizimi tamamlanır (proje çizimi sadece Kahvenin Renginin mimari ekibi tarafından yapılır).

 09.Adım : Proje, dekorasyon ve donanım olarak ayrı ayrı, 7 gün içinde fiyatlandırılır (projeler anahtar teslim olarak Kahvenin Rengi'nin mimari ekibi tarafından fiyatlandırılır).

 10.Adım : Anahtar teslim fiyatlandırma ve ödeme koşulları girişimci tarafından onaylandıktan sonra 5 gün içinde siparişler verilip proje uygulaması başlatılır (ortalama bir proje uygulaması 30 gün içerisinde tamamlanır).

 11.Adım : Açılacak Kahvenin Rengi için gerekli eleman listesi ve nitelikleri Kahvenin Rengi İnsan Kaynakları Bölümü tarafından belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri Kahvenin Rengi eğitim binası ve eğitim için seçilmiş pilot cafemizde eğitim danışmanımızın gözetimi ve takibinde 5 günde tamamlanır (gerekli görüldüğü taktirde personel alımı Kahvenin Rengi İnsan Kaynakları Bölümü tarafından yapılabilir). Bu işlem diğer işlemlerin paralelinde olacağı için ilave süre gerekmez.

 12.Adım : Açılıştan bir hafta önce Kahvenin Rengi mağazasına ait broşür, tanıtım afişleri, vb. basılı reklam malzemeleri Kahvenin Rengi ekibi tarafından belirlenip basılı olarak mağazaya teslim edilir. Bu işlem diğer işlemlerin paralelinde olacağı için ilave süre gerekmez.

 13.Adım : Mağaza açılmadan bir gün önce ilk siparişler Kahvenin Rengi üretim bölümü tarafından girişimci adına hazırlanıp mağazaya gönderilir.

 14.Adım : Başvurunuzun elimize ulaşmasından sonra ortlama 45 gün içinde mağazamızın açılış hazırlığı tamamlanmış olur. Operasyon ekibi tarafından kontrol edilip açılmaya hazır olan "cafe deste ekibi" ile beraber satışa başlar.